Kování oken a dveří

Kování MACO

- Nejpokrokovější způsob v odolnosti a bezpečnosti oken
- Šetří peníze a dělá spokojené zákazníky
- Sériově využitelné pro normální nebo zabezpečená okna
- i.S.-bezpečnostní čep je kombinovatelný se standardním uzávěrem a bezpečnostním uzávěrem
- Naprosto stabilní díky speciálnímu složení materiálu
- Prošroubování uzávěru je u plastových oken realizováno přes 2 stěny profilu nebo do ocelové výztuhy
- Zabraňuje chybné manipulaci
- Posunuje křídlo do správné pozice bez použití větší síly
- Použití pro levou i pravou stranu
- Plynule polohovatelný
- Drží křídlo ve správné pozici

Kováním MACO jsou vybavena námi dodávaná okna značek Gealan, Aluplast, Prestige AD(Maco Multimatic), (Maco), Eforte (Maco Multimatic).

Kování GU

Kování GU je kování s titanovou povrchovou úpravou zajišťující pomalejší opotřebeni. Kování má základní třídu bezpečnosti, v dolní části křídla čepy s hřibovou hlavou, které je vybaveno pojistkou proti chybnému ovládáni. V základní ceně kováni u křídel otvíravosklopných je mikroventilace, zajišťující přirozenou a hygienickou výměnu vzduchu v místnosti. U oken sklopných mikroventilaci nedodáváme. Dále lze použít patentovaný automaticky odvětrávací systém GECCO, který slouží k automatické, průběžné výměně vzduchu v místnosti a to i při zavřeném okně. U všech balkónových dveří je protiprůvanová pojistka a madélko pro snadné ovládání a tyto doplňky jsou standardně v ceně. Okenní křidla jsou ovládány vícepolohovou klikou a jsou osazena vždy minimálně jedním bezpečnostním prvkem. Vchodové dveře jsou standardně osazovány bezpečnostním štítkem, zámkovou vložkou a vícebodovým uzavíracím mechanismem. Kováním GU jsou vybavena námi dodávaná okna značek Gealan.

Kování ROTO NT

Stavební kování firmy Roto se za dlouhá desetiletí stalo v celosvětovém měřítku synonymem nepřetržitě inovovaného, individuálního a bezpečného systémového řešení. Na vývoji všech komponent se podílí tým konstruktérů a inženýrů, kteří patří ve svém oboru k těm nejlepším. Kování Roto NT patří k prvnímu kování se sériově integrovanou pojistkou proti chybné obsluze a zároveň k prvnímu kování s povrchovou úpravou matně stříbrného vzhledu s označením RotoSil, díky které je kování Roto NT dodnes nezaměnitelné. Tato galvanická úprava chrání kování desetiletí před korozí.

Kováním ROTO NT jsou vybavena námi dodávaná okna značky Gealan.

© Jan Lazarčík 2023